Левски и втородивизионният Спортист (Своге) завършиха наравно 1:1 в контролна среща на един от помощните терени до стадион "Георги Аспарухов".

Въпреки сравнително тренировъчното темпо, "сините" контролираха случващото се на терена и заслужено поведоха в резултата, след като Уелтън (17') успя да се разпише. Малко след това обаче гостите възстановиха равенството, благодарение на Владимир Семерджиев (26'), който оформи и крайния резултат.

Снимка 588992

Източник: startphoto.bg

Срещата бе белязана и с ужасяващата контузия на Стефан Стефанов. Резервният вратар на Левски Йоан Андонов, влезе много закъсняло и грубо в краката на играча. Сблъсъкът бе с изключително лоши последствия за играча на Спортист, чийто крак бе счупен.

За 26-кратните шампиони това бе втора контрола за последните два дни. "Сините" вече изиграха един приятелски мач през паузата като гостуваха на Левски Карлово в благотворителна среща в помощ на пострадалите от наводненията в областта.

Снимка 588991

Домакините наложиха своето темпо от първия съдийски сигнал. Те опитаха и няколко далечни удара, които обаче не бяха особено опасни. Първата по-голяма възможност бе създадена от Ивелин Попов, но последвалият изстрел на Уелтън в близкия ъгъл бе отразен от Василев.

Снимка 588989

В 17-ата минута именно бразилецът даде аванс за "сините". Той бе изведен по прекрасен начин от Георги Миланов, навлезе в наказателното поле и прати топката покрай Василев.

Снимка 588986

Спортист изравни в 26-ата минута с втория си точен удар. Ферадов получи късо подаване от ъглов удар, огледа се и отправи страхотно центриране към далечна греда, където Семерджиев от непосредствена близост направи резултата 1:1.

Снимка 588984

В 36-ата минута Левски по чудо не отбеляза втори гол. Уелтън преодоля футболист на Спортист по лявото крило и върна от аутлинията към нахлулия на скорост Роналдо, който стреля с едно докосване в напречната греда.

Снимка 588985

В 54-ата минута Иван Андонов влезе остро на Стефан Стефанов. Съдията отсъди нарушение пред пеналта в полза на Спортист, тъй като младият вратар на "сините" фаулира Стефанов в опит да го спре, за което получи директен червен картон. Това наложи смяна на футболиста на гостите, който напусна на носилка и бе откаран в болница с фрактура на десния крак.

Нов на "Герена" все още чака работна виза

"Сините" ще направят всичко по силите си, за да го уредят за гостуването на Берое в понеделник

След подновяването на играта и футболист на Своге излезе от игра, за да може и двата тима да са с по десет човека.

В 81-ата минута Антон Иванов застраши вратата на Стефано Кунчев с диагонален удар, който премина на сантиметри от десния страничен стълб.