Столичният Левски завърши наравно - 2:2 в петата си контрола в Tурция, срещу третия в полското първенство Лех (Познан).

И двата гола за столичани вкара Валери Домовчийски, който можеше да запише и хеттрик, но пропусна да реализира една от двете дузпи, които изпълни.

Двубоят бе напрегнат и положенията се редуваха едно след друго, като освен всичко останало реферът отмени и по още един гол за всеки от съставите.

КОМЕНТАР НА НАЙ-ИНТЕРЕСНИТЕ МОМЕНТИ ОТ ДВУБОЯ:

- Край на мача!
- 88' - Шанс за Левски, след като Лех пропуска чудесна възможност да реши всичко в мача.
- 76' - Грешка на Нину, довела до предоставянето на топката в краката на състезателите на Лех. Йоветич се възползва от ситуацията и бележи на празна врата - 2:2.
- 70' - Силен шут на Прохазка от границата на наказателното поле. Резултатът остава непроменен.
- 63' - Удар на Луис Педро минава встрани от целта. Футболистът на "сините" можеше да подава, като Бедоя и Домовчийски бяха сами, но не го направи и сгреши.

- Играта е подновена.

- Почивка.
- Емил Нину получи травма, като на първо време състоянието му не изглежда добро.
- Нови размирици на игрището и този път жълти картони за няколко състезатели и от двете единайсеторки.
- 43' - Кратко спречкване между футболисти на двата тима. Играта продължава без особени ексцесии.
- 40 - Червен картон за Луис Енрикес, фаулирал оставащия очи в очи с вратаря на Лех Боби Цонев.
- 37' - Домо се реваншира за пропуснатата дузпа - 2:1 за Левски с втори гол в срещата на Валери, разписал се с глава след центриране на Бедоя!
- 33' - Втора дузпа за Левски, но този път Домовчийски пропуска да се разпише!
- 31' - И попадение на Лех е отменено, заради нарушение срещу "синия" страж.
- 29' - Като по чудо Лех не излиза напред в резултата, като Йоргачевич демонстрира страхотни рефлекси и предотвратява сигурен гол.
- 27' - Опасен удар по посока вратата на Йоргачевич, който обаче минава встрани от вратата.
- 17' - Футболистите на символичния гост Лех изравняват резултата. Гол на Убипарип, след скоростна акция на състава от Познан.
- 10' - Домовчийски бележи от бялата точка - 1:0!
- 9' - Дузпа за Левски! Дъглас фаулира Сърмов в пеналта и реферът не се подвоуми, посочвайки бялата точка!
- Левски е по-дейният тим на терена в началните минути на срещата. Отсъствието на повиканите в националния отбор състезатели не личи по никакъв начин.
- Отменен гол за Левски още в 30-ата секунда на срещата! Нарушение в нападение на Педро попречи попадението на Домовчийски да бъде зачетено!
- Начало на мача!
- 20-ина минути до началото - ясни са съставите, както и заместниците на тримата "сини" национали в тима.

Треньорът на "сините" направи три промени в състава, за разлика от прекратения мач с арменския Улисес преди два дни. Причината - Владимир Гаджев, Стефан Велев и Борислав Стойчев са на лагер с националния отбор за контролата с Румъния. На тяхно място играха Георги Сърмов, Аймен Белаид и Борислав Цонев.

Левски: Боян Йоргачевич, Роман Прохазка, Емил Нину, Аймен Белаид, Веселин Минев, Мигел Бедоя, Георги Сърмов (46-Радослав Цонев), Божидар Краев, Луис Педро (85-Галин Ташев), Борислав Цонев (78-Сашо Александров), Валери Домовчийски (75-Илия Димитров)