Левски завърши лагера си в Австрия с престижно равенство 1:1 срещу шампиона на Швейцария Йънг Бойс. Срещата се игра във Фюген. "Сините" изнесоха най-добрата си продукция в летните проверки и може да съжаляват, че не записаха престижен успех срещу участника в груповата фаза на миналогодишното издание на Шампионската лига.

Станислав Иванов откри резултата в 16-ата минута. Попадението бе първо за столичани при новия треньор Петър Хубчев. Йънг Бойс стигна до равенството с попадение на Моуми Нгамелеу след груба грешка на Янис Каргас.

Още в първата минута швейцарският шампион можеше да стигне до откриване на резултата, но удар на Щюпбах мина покрай вратата на Миятович. В 13-ата минута пас на Паулиньо в наказателното поле не стигна до Горанов.

Левски - Йънг Бойс 1:1

Левски - Йънг Бойс 1:1, груба грешка на Каргас води до изравняване

"Сините" все още не са вкарвали гол в контролите през лятото

В 16-ата минута Левски откри резултата. "Сините" организираха опасна атака, при която Станислав Костов изведе Станислав Иванов сам срещу Фон Балмуус и младокът с плътен удар изведе столичани напред в резултата.

В 22-ата минута Горанов и Миятович предвидливо затвориха Нсаме, който след това извърши нарушение.

В 35-ата минута шут на Джанлука Гаудино мина покрай вратата на Левски. Малко след това Мамбимби нанесе удар с глава, който бе неточен.

В 38-ата минута Тиам овладя топката в наказателното поле след центриране на Мариани от корнер. Сенегалецът преодоля вратаря на Йънг Бойс, но играч в жълто-черно изби удара на халфа от голлинията. Кълбото стигна до Костов, чийто шут бе неточен.

Две минути след това Гаудино нацели гредата от пряк свободен удар.

В началните минути на втората част Миланов центрира в наказателното поле. Вратарят на швейцарците не се ориентира добре. Мариани нанесе удар, който рикошира в противников играч.

Последва натиск на Йънг Бойс. В 50-ата минута силен удар на Мартинс профуча над вратата. Малко след това и Нгамелеу също се отличи с пропуск.

В 68-ата минута Стаси Иванов проби отлично отдясно, след което преодоля технично защитник и стреля силно с левия крак, но стражът Марзино изби в корнер.

Петър Хубчев разкри най-голямата си болка в Левски

"Трябват ни качествени нови хора, които да паснат на идеологията на клуба и да помагат на по-младите момчета"

Малко след това силен шут на Тейшейра рикошира в Каргас и излезе в корнер.

В 77-ата минута гръцкият защитник допусна груба грешка, след която Йънг Бойс изравни. Янис върна леко топката към Миятович, от която се възползва Моуми Нгамелеу, който прехвърли черногореца за 1:1.

Левски опита веднага да върне преднината си в мача, но шут на Мариани мина покрай дясната греда.

В 85-ата минута Миятович се отличи със спасяване. Вратарят на Левски отрази удар с глава на Мартинс от непосредстена близост. В последните минути на срещата Мариани отправи неточен шут. Така срещата във Фюген завърши 1:1.