90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители:
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

90+4′

Жълт картон за Уелтън и човек от щаба на гостите.

90+3′

Хубаво подаване към Стефанов, но Наумов бързо излезе и сложи край на опасността.

90′

Пет минути добавено време.

89′

Жълт картон за Даниел Наумов за бавене на играта.

88′

Рикардиньо бе заменен от Илиян Стефанов.

87′

Жълт картон за Кяртенсон

82′

Жълт картон за Ивелин Попов.

80′

ГОЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! След изпълнение на Карагарен от корнер, Елитон скочи най-високо и с глава отклони топката във вратата, пазена от Андреев! Пълен обрат за гостите!

78′

Mики Орачев заменя Том Зарандона.

73′

Георги Русев е заменен от Бирсент Карагерен.

64′

Антонио Вутов е заменен от Видар Кяртансон.

64′

Педро Енрике излиза, за да се появи Радослав Кирилов.

60′

Марин Петков е официално предупреден.

56′

Владеене на топката: Левски София: 54%, ФК ЦСКА 1948: 46%

Снимка 626392

Източник: startphoto.bg

47′

Силно начало на второто полувреме за "сините". Роналдо пое топката отдясно, навлезе в наказателното поле, където беше спрян от Наумов. Топката обаче достигна до Уелтън, чийто изстрел не намери очертанията на вратата.

46′

Андриан Краев е заменен от Ивелин Попов.

46′

Неделко Пишчевич отстъпва мястото си на Реян Даскалов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Импулс в играта на Левски. Джавад Ел Джемили финтира куп играчи на червените, ала в решващия момент не успя да нанесе изстрел. Непосредствено след това последва удар на Асен Митков, париран от Даниел Наумов.

39′

Педро Енрике е точен от бялата точка!

37′

ДУЗПА ЗА ФК ЦСКА 1948! По ирония на съдбата голмайсторът за Левски в днешния мач Рикардиньо фаулира защитинка Симеон Петров, а реферът Радослав Гидженов моментално отсъди дузпа в полза на гостите. Ситуацията беше подложена на обстойна проверка от страна на ВАР.

32′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! С оглед минималния превес на "сините", възпитаниците на Николай Костов съумяха да преодолеят отбраната на гостите. Най-опасният в състава на 26-кратните шампиони Уелтън осъществи привичния си пробив отляво, за да комбинира с Рикардиньо, който с прецизен изстрел реализира първото си попадение за сезона.

25′

Домакините опитват да атакуват предимно през лeвия фланг, където се подвизава Уелтън. Именно бразилецът получи топката на крилото, след което напредна и отправи удар встрани от вратата на Даниел Наумов.

15′

Владеене на топката: Левски: 53%, ФК ЦСКА 1948: 47%.

8′

Двубоят към момента е съпъстван от здрава битка на терена. Понастоящем обаче реферът Радослав Гидженов се въздържа от показване на картони.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1. Пламен Андреев (В) 29. Даниел Наумов (в)
Николай Костов Атанас Рибарски
13. Николай Михайлов (В) 33. Генадий Ганев (в)
50. Кристиан Димитров 13. Стоян Стоичков

Отборите на Левски и ФК ЦСКА 1948 се изправят днес от 18,45 часа на стадион "Георги Аспарухов" в може би най-интересния мач от първия кръг на първенството в efbet Лига.

Двата тима откриха и миналия сезон с мач помежду си, като тогава тимът, който играе домакинските си мачове в Бистрица спечели с 1:0. Левски не привлече нови играчи, като такива двама се очакват скоро на "Герена".

За това загатна треньорът Николай Костов, който ще направи повторен официален дебют начело на вековния тим.

От "Левски на левскарите" с нов залп срещу "мажоритаря-спасител" Сираков

Феновете се канят да го гонят

Мачът ще пропусне трайно контузеният нападател Билал Бари, а с проблеми в последно време беше Роналдо. Срещата на "Герена" ще пропусне и наказаният Цунами.

ФК ЦСКА 1948 осъществи множество входящи и изходящи трансфери, като основните български звезди в тима запазиха мястото си - националите Даниел Наумов, Симеон Петров, Ивайло Чочев, Радослав Кирилов и Георги Русев.

Левски организира празнично събитие преди двубоя с ФК ЦСКА 1948

Специален гост ще бъде Валери Божинов

Звездата на тима Ивайло Чочев е извън сметките, тъй като получи травма в последната проверка на ФК ЦСКА 1948. От клуба демонстрираха сериозни амбиции за предстоящия сезон като афишираха за цел спечелването на титлата, след като през миналия сезон стигнаха до дебютно участие в европейските клубни турнири.

Извън спортната част мачът ще е интересен и заради поведението на организираните фенове на Левски, които обявиха война на мажоритарния собственик на акциите Наско Сираков и заплашиха с бойкот.