Левски победи трудно Етър с 1:0 у дома в мач от 10-ия кръг на родното първенство.

Единствения гол за "сините" отбеляза резервата Асен Митков, който се разписа в 81-вата минута на мача.

С победата Левски събра 19 точки и временно зае третото място в класирането, а Етър остава твърдо на дъното с едва 4 пункта в актива си.

Левски - Етър 1:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът започва в 20:00 часа

"Болярите" съвсем очаквано се прибраха в своята половина в началото на двубоя и дебнеха за контраатаки.

Бразилското крило на Левски Уелтън стреля опасно от дистанция в 8-а минута, но вратарят на Етър внимаваше и "сините" се задоволиха само с корнер.

Снимка 635032

Източник: startphoto.bg

В 19-а минута Уелтън падна изключително комично в наказателното поле, търсейки дузпа, но зоркият поглед на Иво Андреев не се подведе и справедливо показа жълт картон на бразилеца за симулация.

В средата на първата част Ел Джемили получи топката в наказателното поле, но стреля изключително нескопосано и кълбото прелетя на около 10 метра над напречната греда.

Снимка 635028

Пет минути преди почивката Уелтън напредна по левия фланг, но старата му слабост отново изпулва на повърхността. Изстрелът на бразилеца едва не уби няколко от заминаващите на юг щъркели. Секунди по-късно Ел Джемили стреля опасно, но Мартин Величков внимаваше.

Левски натисна своите гости в първите минути на второто полувреме, но стигна само до един невзрачен удар на Ел Джемили в 51-ва минута.

Снимка 635021

В 55-та минута Левски беше много близо до откриването на резултата, но изстрелът на Ел Джемили беше спасен с вещина от Мартин Величков.

Снимка 635035

Уелтън блесна със страхотен индивидуален пробив в 77-а минута, навлезе в наказателното поле и шутира опасно, но топката прелетя на сантиметри от дясната греда.

Левски успя да отпуши вратата на един от най-слабите отбори в efbet Лига чак в 82-рата минута. Уелтън проби по крилото и сервира топката на току що появилият се Асен Митков, който с глава разпечата мрежата на гостите и оформи крайното 1:0.