Левски е отхвърлил възможността да привлече новата звезда на Славия Питър Макрилос, научи ТОПСПОРТ. Австралиецът първо е бил предложен на "сините", които обаче не са проявили интерес към него.

Впоследствие 25-годишният офанзивен халф подписа с "белите", където прави фурор с представянето си. Плеймейкърът вкара 4 гола в 6 мача в efbet Лига. Освен това се разписа веднъж и за Купата на България. Попадението бе именно срещу "сините". Макрилос бе точен за 1:0 в 77-ата минута. В крайна сметка тимът от "Овча Купел" победи с 2:1 и ще играе на полуфинал срещу Арда.

Австралиецът дойде през зимата в Славия като свободен агент. За последно бе част от финландския Мариехамн. Той е юноша на Барселона, а в кариерата си е играл още за Паниониос. Има гръцки корени.

Снимка 524155

Макрилос бързо се превърна в основен футболист на "белите". Благодарение на головете му отборът напусна зоната на изпадащите. С четирите си гола халфът е и голмайстор на столичани в първенството.

В същото време Левски изпитва огромна нужда от офанзивен халф, който да влезе в ролята на плеймейкър. Именно такъв е Макрилос, но бе отхвърлен от "Герена".

Заплатата на австралиеца в Славия е в порядъка на 1-1,5 хил. евро.