Левски поведе с цели 6 точки на ЦСКА в класирането на "А" група, след като "сините" надделяха с 2:1 над Спартак (Вн) в морската столица. Победата бе 14-а за шампионите в елита през този сезон.

Първо Даниел Боримиров даде предимство на Левски в 19-ата минута, като се разписа с глава за 1:0. Димитър Телкийски центрира от пряк свободен удар от дясното крило, Боримиров надскочи бранителите на домакините и с глава наказа стражът на "соколите" Цветомир Цанков.

В 62-ата минута Коприваров покачи на 2:0 за "сините" с глава. Центрирането отново бе на Телкийски.

Домакините все пак успяха да стигнат до почетно попадение след гол на Георги Филипов в 87-ата минута. Росен Каптиев центрира отдясно към връхлитащия Филипов, който отблизо преодоля Петков за 1:2. Това бе едва третия гол, който шампионите допуснаха във вратата си през този сезон в елита.

До края на срещата резултата остана непроменен, но от щаба на домакините недоволстваха срещу решението на съдията Стефан Спасов да свири минута по-рано край на мача. Първоначално реферът даде продължение от 3 минути, но сложи точка на спора в 92-ата минута.