В петък Левски загуби с 1:2 от Берое в Стара Загора и "затвори" мачовете си през месеца по кошмарен начин. При успех под Аязмото сините щяха да бъдат само на 3 точки от временния лидер Черно море, като имат и мач по-малко.

Те обаче не успяха да го направят и се отдалечиха от върха, който много скоро може да се окаже недостижим. Поражението бе второ за "сините" през октомври след това с 0:1 от Лудогорец на "Герена".

Така десетият месец от годината отново се оказа кошмарен за тях. Както бе и през миналата кампания. Тогава Левски започна през октомври с две победи. И с такава над Славия в отложен двубой щеше да поведе колоната. Вместо това, "сините" загубиха от "белите", а след това наредиха 3 равенства и се простиха с шансовете за нещо сериозно в първенството.

Защитникът Кристиан Димитров стана 11-ият футболист на Левски, вкарал гол в Първа лига през сезона. Попадението му в Стара Загора бе дебютно с екипа на "сините". Иначе общо 12 играчи са се разписвали през кампанията за тима от "Герена" - халфът Хасими Фадига реализира срещу Айнтрахт (1:1) в София.

3 от четирите загуби на Левски в първенството са с резултат 1:2.

"Сините" продължават да не са отбелязали гол в първия четвърт час на мачовете си. В Стара Загора пък за втори път инкасираха попадение в първите 15 минути на двубоите.

Крилото Уелтън пропусна едва 4 двубоя за първенството от всичките 61, които Левски изигра от дебюта му на 19 февруари 2022 година насам срещу Локо Пд (2:1). В тях левскарите имат само една победа - над Черно море, а пораженията са три - 2 от Лудогорец и 1 от Берое.

"Левски се представи трагично срещу Берое"