Тази вечер, в 21:00 часа, столичният гранд Левски ще се изправи срещу новака в елита Царско село.

При успех в сблъсъка от efbet Лига, "сините" могат да се изравнят на върха в класирането с Лудогорец.

В Левски сменят позицията на Насиру Мохамед

Мохамед с нова роля в Левски

Сменят позицията на Насиру Мохамед

Царско село засега изпитва трудности в дебютния си сезон в елита. Отборът още няма победа и е отбелязал само един гол в първите си три мача. Старши треньорът Никола Спасов разполага с интереси футболисти, но те не са достатъчно сработени помежду си.

Срещу Левски и равенството ще е успех за "царете", затова е логично да се очаква, че те ще действат по-предпазливо и ще разчитат основно на контраатаки.

Снимка 420993

Контузен за "сините" е Хали Тиам, който вероятно ще се възстановява около месец. Станислав Костов също има здравословни проблеми и няма да играе срещу Царско село.

Левски без Хали Тиам в дербито с ЦСКА?

Сенегалецът се контузи срещу АЕК

Шанс от първата минута може да получи новото попъление Насиру Мохамед. Привлеченият от Хакен футболист ще бъде предпочетен пред Франко Мазурек. През второто полувреме почти сигурно ще се появи и другият нов нападател - Найджъл Робърта.

"Винаги може се вземе нещо от Левски. Особено в момент, в който "сините" малко или много са разколебани. От друга страна пък, в такива моменти отбор като Левски винаги се концентрира и мотивира допълнително след лоши мачове.

Ние не сме в позиция, в която можем да се отпускаме, или пък другата крайност - да си мислим, че не можем да вземем точка от Левски. Просто сме длъжни във всеки мач да играем на върха на възможностите си", заяви наставникът на Царско село Никола Спасов.

"Царете" нямат проблеми с контузени и наказани.