Раздираният от проблеми столичен гранд Левски се намира в кошмарна серия. Тимът все още няма победа тази пролет. В 5 мача за първенство "сините" имат 2 загуби и 3 равенства.

За Купата тимът падна с 0:2 от Локомотив (Пловдив), а преди това елиминира Лудогорец, но с дузпи, като след 120 минути игра резултатът беше 0:0.

Негативната поредица стига до 8 мача, ако се прибави и нулевото реми с Локомотив (Пловдив) в края на миналата година.

Левски е безпомощен в атака. В последните си 4 двубоя така и не успя да вкара попадение. Така играч на "сиите" не се е разписвал вече 7 часа и 33 минути.

На 1 март Найджъл Роберта реализира попадение с глава срещу Славия, след изпълнение на корнер. Тогава "сините" също загубиха.

През пролетта сините отбелязаха само още 2 попадения, при 2:2 на стадион "Тича"" срещу Черно море.

Славия спечели гостуването си на Левски с 2:1

Славия надигра тотално Левски насред "Герена" и триумфира в най-старото столично дерби