90′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 1466
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски спечели Купа "Георги Соколов" след победа с 3:1 над Академия Пандев

Левски спечели трофея "Георги Соколов", след като не даде шанс на северномакедонския Академия Пандев

"Сините" победиха с 3:1, но ще треперят за Попето

85′
Снимка 578933

Източник: startphoto.bg

82′

ГООЛ ЗА АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ!! 3:1 САШКО ПАНДЕВ! Интригата към края на двубоя леко се завърна с настъпването на заветните 10 минути. На терена се появиха по-младите футболисти на Левски, които започнаха да изпитват сериозни трудности срещу по-опитните си съперници от Северна Македония. Така се стигна до 82-ата, когато "синята" защита проспа включване на Зоран Ивановски, който намери ветерана Сашко Пандев, за да намали той до 1:3.

74′
Снимка 578936

69′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 3:0!! БИЛАЛ БАРИ! Публиката на "Герена" аплодира гол №3 за Левски в 69-ата минута. Андриан Краев беше финалният адресат на центрирането от корнер, при което на два пъти халфът пробва да играе с глава. Вторият удар му се получи, а на пътя на топката се оказа Билал Бари, който ѝ придаде допълнителна сила, за да се спре тя в северномакедонската мрежа.

66′

Станимир Стоилов сменя схемата на игра, като от този момент Левски вече играе във формация 3-5-2.

65′

В 65-ата минута Марин Петков опита изстрел от далечна дистанция, но право в ръцете на противниковия страж.

55′

ШОУ НА УЕЛТЪН! Следващите мигове от контролната среща бяха за бразилеца Уелтън. Звездата на Левски на два пъти имаше шанс да се разпише. При първия си опит не сполучи след двоен рикошет, а след това техничният му изстрел не намери очертанията на вратата.

Снимка 578929

52′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Класиката можеше да бъде факт в 52-ата минута, когато Анте Блажевич отново центрира от фланга, а капитанът на Академия Пандев без малко не си наниза автогол в стремежа си да спре опасния пас.

46′

Футболистите на Академия Пандев имаха претенции към главния съдия Никола Попов, след като искаха дузпа в своя полза още в 46-ата минута. Вместо това българският рефер ги дари само с фаул на границата на наказателното поле. С неговото изпълнение се нагърби Маронг, но той запрати кълбото право в "синята" стена.

Снимка 578927

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Към края на полувремето Роналдо можеше да влезе и в ролята на асистент, но негово хитро подаване така и не бе засечено от Бари или Уелтън.

38′
Снимка 578921

33′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!2:0! БИЛАЛ БАРИ! Логичното се случи в 33-ата минута, когато "сините" заслужено поведоха с 2:0. Този път за добро в епицентъра на събитията попадна Билал Бари. Мароканецът демонстрира класа, след като с чудесно насочване запрати с глава във вратата на Академия Пандев. Автор на асистенцията за втора поредна контрола на Левски стана Анте Блажевич.

31′

Николай Михайлов демонстрира отличен поглед върху играта в 31-ата минута. Капитанът на Левски "прочете" развоя на събитията и излезе почти на центъра, за да блокира извеждащо подаване към централния нападател на противника Марко Гьоргиевски.

26′

ГРЕДА! Левски можеше да удвои своята преднина в 26-ата минута. Филип Кръстев се справи с трима футболисти на Академия Пандев, успявайки да продължи атаката към Илиян Стефанов. Героят от финала с ЦСКА веднага отправи остър пас към Уелтън, който от няколко метра намери горната греда на Марио Йовановски.

Снимка 578924

22′

Станимир Стоилов беше готов да хвърли шапката си от яд в 22-ата минута, след като в нея за подбедрицата се хвана Ноа Сонко Сундберг. Националът на Гамбия пострада при лек допир с футболист на съперника. След кратка медицинска намеса обаче, коравият бранител се изправи на крака и продължи контролата.

18′

Постепенно гостите от град Струмица подобриха своето представяне и в 18-ата минута достигнаха до добро положение. Цунами проспа центриране на далечната греда, а зад гърба му изскочи Никола Шарковски. Северномакедонецът отигра топката директно от въздуха, но добрият му удар завърши единствено с опасно преминаване над горната греда.

9′

ИВЕЛИН ПОПОВ СЕ КОНТУЗИ! Няколко атаки след радостта от попадението на Левски, лоши новини сполетяха един от най-опитните в тима Ивелин Попов. №10 усети болка покрай тъчлинията и моментално даде сигнал за сполетялата го травма. Станимир Стоилов веднага взе решение да замени Попето и така прекалено рано в проверката той трябваше да бъде ротиран с Билал Бари.

Снимка 578925

5′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0! РОНАЛДО! Сравнително стойностният домакински натиск на Левски бързо даде резултат и „сините“ поведоха още в петата минута. Вече по изпитан метод, Уелтън набра висока скорост по фланга, превръщайки се в неуловим за защитниците на Академия Пандев. Последва негово прострелно подаване, успоредно на голлинията, което бе засечено от Роналдо в мрежата. Така бразилецът достигна до своя гол №3 от началото летните проверки.

2′

Левски демонстрира точно как ще изглежда "синьото" нападение, когато то бива водено от Ивелин Попов. Атакуващото трио бързо размени своите позиции във втората минута, а напористата игра на Уелтън можеше да доведе до опасни мигове пред вратата на Академия Пандев.