ФК ЦСКА 1948 и Левски не се победиха на Националния стадион - 0:0 в последния мач от 19-ия кръг в елита. Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха - с пропуски се отличи юношата на сините Георги Русев. Тимът в червено може да има претенции и към рефера. Левски пък изигра поредния си кошмарен двубой - след 0:0 срещу последния Етър преди седмица възпитаниците на Славиша Стоянович пак бяха кръгла нула в предни позиции. Затова не е и никак изненадващо, че вече 6 месеца сините не са побеждавали извън "Герена" в първенството - за последно го сториха на 29 август миналата година, когато спечелиха с 4:0 срещу Монтана.

Цветомир Найденов: Попов, пиле шарено, кой те прати на този мач?

"Защо коефициентите тръгнаха нагоре след като те назначиха? А?"

На пейката на ФК ЦСКА 1948 остана капитанът Галин Иванов, който има разногласия с ръководството и през седмицата изяви желание да напусне. При сините Славчев се контузи на последната тренировка преди мача и в халфовата линия започнаха Райнов и Даске. Левски обяви линия на налагане на българи, но в стартовия състав имаше 8 чужденци, а на пейката бяха... 6 юноши на клуба.

В началото новаците в елита показаха зъби - Лясков центрира отляво, Марин стреля отблизо, но слабо и в ръцете на Микулич. Сините отговориха с продължителна атака, която обаче не завърши с удар. След това неточностите започнаха да изобилстват, играта бе накъсвана от нарушения, а положения липсваха.

ФК ЦСКА 1948 и Левски не се победиха - 0:0

Спорно отсъждане направи малко по-интересно постното нулево реми между ФК ЦСКА 1948 и Левски

Дузпа, симулация или засада - каква ли беше истината...

С напредване на времето качеството падаше, а действията на двата тима продължиха да бъде разпокъсана. В действията на Левски нямаше никаква идея как да бъде подхваната атака, да не говорим тя да бъде развита, а накрая завършена. Така измина половин час без сините да са застрашили Даниел Наумов, нямаха дори изстрел - това казваше всичко за качеството на играта им.

Символичните домакини бяха далеч по-настъпателният и комбинативен тим, въпреки че и те не успяваха да създадат главоболия на Микулич. Все пак до опасност се стигна в 31-ата минута, когато Русев намери Топузов в пеналта, но на последния топката му избяга и той от малък ъгъл не можа да нанесе решителен шут. Малко след това Роберта подаде на Здравко Димитров в наказателното поле, но той се замота и падна, без да има съперник до него... В редиците на сините Билал Бари бе напълно незабележим, въпреки че си сменяше мястото с Насиру Мохамед.

Цветомир Найденов към Никола Попов: С твоята некадърност, ти ме амбицираш още повече

"И какво сега? 8-часов работен ден, статистики, Инстати..."

До почивката играта продължи да е безлична, особено тази на Левски, която за пореден път бе кръгла нула, а шут на Топузов премина покрай десния стълб.

През втората част на терена се появи Галин Иванов. Георги Русев пък не успя да оползотвори пас на Денислав Александров. Едва в 59-ата минута сините за първи път обстрелваха вратата на съперника, а изпълнението на Тома Даске бе отчайващо неточно. След това и Бари не успя да засече точно центриране на Рерас от левия фланг, а по-късно шут на нападателя бе блокиран.

Красимир Балъков: Днес ВАР май влезе в сила, някой му каза на човека какво да отсъди

Балъков: Днес ВАР май влезе в сила, някой му каза на човека какво да отсъди

"Жълта спекулационна кампания. Това казвам за Галин Иванов и тази ситуация"

В 75-ата минута Шопов центрира от фаул в пеналта, Русев се измъкна от отбраната и стреля с глава, но Микулич спаси - най-чистото положение в мача. Секунди по-късно удар на Чочев пък се оплете от външната страна на мрежата. В 79-ата минута бе и най-спорната ситуация, а претенциите на домакините за дузпа не бяха уважени. Левски продължи да е блед в предни позиции въпреки няколко рокади. ФК ЦСКА 1948 пък пропусна да вкара - Микулич спаси удар на Георги Русев отблизо.

Така стражът запази точката за тима си. Сините за пореден път разочароваха, а единствената утеха е, че през пролетта още не са допуснали гол. И докато в защита нещата са донякъде добре, то в нападение положението е ужасяващо.

Никола Газдов: Забележително съдийство! Не е приятно да губим точки срещу по-слаби съперници...