Шампионът на България Левски загуби от Легия (Варшава) с 0:2 в контролната среща между двама тима, която се игра на националния стадион ГСП в Никозия. Интересното бе, че и двата гола паднаха след изпълнение на дузпа. В края на мача бе отменен и гол на Георги Христов, а поляците завършиха срещата с човек по-малко заради пореден груб фаул на техен играч.

Това е втора загуба на Левски на лагера в Кипър. Те паднаха и от молдовския Шериф. Победи пък постигнаха срещу тимовете на ФК Прибрам и Динамо Минск.

Като цяло Левски бе по-добрият отбор през първата част, но до гол не се стигна. В 9-ата минута удар на Жоазиньо спря в напречната греда.

В следващите минути Телкийски и Миро Антонов също нямаха късмет. В 23-ата минута Димитър Телкийски бе фаулиран изключително грубо и напусна с обинтован глезен на десния крак.

До края на първата част Сърмов отправи топовен удар, който бе отразен с мъка от вратаря на Легия. В самия край на първата част и Ники Димитров пропусна от добра ситуация.

През втората част на терена се появи Дарко Тасевски, който бе ритан грубо през цялото време и в края се наложи да напусне принудително.

Решителни за изхода на срещата се оказаха последните 10-ина минути. В 79-ата и 83-ата минути бяха отсъдени две дузпи за Легия. При първата имаше спорна ситуация за засада, а при втората Веско Минев спъна най-опасния играч на поляците - Шахаловски. Халфът Ивански реализира и при двете изпълнения за крайното 2:0.

Грубиянът Борисюк от Легия бе изгонен в 88-ата минута за 2 жълти картона.

Левски: Петков, Станчев, Бензукан, Милиев, Минев, Сърмов, Бардон, Александров, Телкийски (27`, Н. Димитров), Антонов, Жоазиньо (46`, Тасевски).