Треньорът на Левски - Николай Костов отново заложи на новата тактическата постройка на тима и за втората контрола в турския курорт Белек.

Срещу Олександрия (1:2) 60-годишният специалист заложи на 4-4-2 за сметка на използваната от него през есента 4-1-4-1. През първото полувреме на върха на атаката си партнираха Рикардиньо и Хасими Фадига, а втората част в нападението играха Преслав Бачев и Асен Чандъров. Французинът и българският халф бяха задължени и да помагат на тима в защита. Не е ясно дали на такава схема ще заложи през пролетта треньорът заради липсата на Андриан Краев, или ще експериментира в проверките на тима в Турция, които ще са общо девет.

За момента изглежда, че това ще е изборът на система от страна на Костов. Впечатление отново правеше, че топката при организирането на атаките не се изритваше от вратаря, а се изнасяше по земя. Това по-добре се получаваше през първото полувреме, когато "сините" въпреки пресата на съперника хладнокръвно действаха при изграждането на нападенията си. Под рамката пък бяха Пламен Андреев и Николай Михайлов, като първият бе на терена малко над час и инкасира двете попадения на Олександрия, докато опитният страж продължава да е без допуснат гол в контролите, пише "Тема Спорт".

Коловати: Имаше един човек в Левски, който обещаваше, че през 2023 година клубът ще бъде без дългове

"Последните няколко месеца беше голяма мъка"