Капитанът на Левски Пламен Андреев е на крачка от знаменит рекорд. 18-годишният вратар запази суха мрежа при победата с 3:0 над Локомотив (Пловдив) на "Лаута" и по този начин изравни постижението за най-много мачове в един сезон без допуснат гол. До момента еднолично на върха в тази класация беше Димитър Иванков.

Стражът не извади топката от мрежата в 21 срещи през сезон 1998/99. Пламен Андреев има възможност да излезе на първо място в историческата класация на българските вратари, ако запази суха мрежа в един от трите оставащи мача на Левски до края на сезона в първенството. Сините ще играят срещу Черно море, Лудогорец и ЦСКА.

‘‘Фондация Жълто и Черно‘‘ поздрави феновете на Левски по случай 109-годишнина

Левски прекъсна серията си от девет поредни мача без успех над Локомотив (Пловдив) на "Лаута" и победиха с толкова изразителен резултат за първи път от 1994 година. Тогава Левски надделя под Тепетата с 4:0 след голове на Илиян Симеонов, Христо Йовов (2) и Дончо Донев. Оттогава насетне столичани не са печелили с повече от три гола разлика гостуването си на черно-белите.

В двубоя срещу смърфовете официален дебют за Левски направи 17-годишният защитник Дейвид Михалев. Той се превърна в 27-ия играч, записвал минути за тима през сезона. По този начин българските футболисти повеждат в статистиката, като 14 са родните играчи, а 13 чужденците.

Левски затвърди тенденцията да бъде най-резултатен в заключителните минути на полувремената. В периода от 31-ата до 45-ата минута сините са вкарали 10 попадения, а в последните 15 минути на мачовете реализираните попадения са 11. Това прави общ брой от 21 гола от 43 отбелязани, или по-точно половината от тях са дошли в заключителните минути на полувремената.

Левски със специално видео: Един ден на "Герена"

Вижте подробности

Централният защитник Кристиан Димитров изигра първия си мач като титуляр за Левски при победата над Локомотив (Пловдив). Бранителят за последно стартира от първата минута и престоя през всичките 90 минути на терена преди година. Това се случи на 22 май 2022-ра при загубата на ЧФР Клуж с 1:3 от ФКСБ в първенството на Румъния.

Рикардиньо може да изпрати най-резултатния си сезон в кариерата. Нападателят вкара седмото си попадение в първенството срещу Локомотив и се изравни в голмайсторската листа с Филип Кръстев. Досега бразилецът бе вкарвал седем гола за Гремио през 2021 година в три турнира - Серия А, Купата на Бразилия и шампионатът Гаучо 1. С екипа на Левски той успя да отбележи седем попадения в 13 двубоя и в оставащите три мача може да подобри най-доброто си постижение, пише "Тема спорт".