Завършилият шампионски сезон на Левски е един от най-успешните в цялата му 92-годишна история, в който постигна респектиращи резултати. След 4-годишна суша титлата отново е на "Герена", след като на полусезона ЦСКА бе лидер със 7 точки аванс.

Този невероятен обрат е сравним само със случилото се през сезон 1964/65 г., когато по средата на първенството Левски изостава с 6 точки на лидера Локо (Сф). Тези шест точки се равняват на сегашни 10, тъй като тогава са се давали по 2 за победа (Локо Сф има през есента 10 победи, 3 равни и 2 загуби, а Левски - 6 победи, 5 равни и 4 загуби).

Шампионската титла бе най-добрият завършек на този сезон за "сините", защото преди това те направиха безпрецедентно представяне за български отбор в Европа от 1990 г. насам. Левски игра на 1/4-финал в турнира за купата на УЕФА и общо записа рекордните за роден тим 14 евромача в един сезон.

"Сините" за пръв път елиминираха и италиански тим - Удинезе, а балансът им от първите сблъсъци в Европа с френски тимове остана с положителен баланс (отстраняване на Оксер и победа над Марсилия в групата).

Под ръководството на амбициозния наставник Станимир Стоилов Левски показа лице на отбор от над средноевропейска класа. "Сините" играят добре организиран, съвременен, интелигентен футбол. Много висока оценка за изявите си заслужава целият отбор, но той имаше своите лидери - вратаря Петков, Топузаков, Боримиров, Йовов, Телкийски, Ричард.

Падението

Най-конфузният мач на Левски за сезона е победата като гост на Родопа през октомври (1:2). Срещу закъсалия смолянски тим "сините" спечелиха по начин, който предизвика много коментари. В един много слаб мач Левски водеше с 1:0 до 90-ата минута и чакаше вече последния съдийски сигнал. Секунди след като реферът Георги Игнатов вдигна продължение от две минути, след груба грешка на Станислав Ангелов Караманов изравни за Родопа - 1:1. Тогава съдията Игнатов реши мачът да се играе "до гол", който бе реализиран от Томашич в 98-ата минута.

Апогеят

За спечелването на титлата като че ли най-важен се оказа прекият мач с ЦСКА през пролетта. Левски вече бе наваксал част от преднината на "армейците", но при победа във вечното дерби щеше да изпревари своя съперник и да оглави класирането. В непривлекателен мач въпреки припряността си Левски спечели с 1:0 срещу излезлия като обречен тим на ЦСКА. Голът падна след дузпа, изработена от Йовов и реализирана от "екзекутора на червените" Георги Иванов - Гонзо. След този успех "сините" уверено стигнаха до титлата.

Откритието

18-годишният Николай Димитров може да се определи като откритието в "синия" отбор. Пред пролетта Хичо се възползва от шансовете, които получи, и с две свои включвания предизвика бурните овации на публиката. В 19-ия кръг срещу Пирин (3:0) Ники разкри напълно техническите и импровизаторските си умения и асистира на Домовчийски за третия гол на тима си. След това в 25-ия кръг срещу Родопа (6:1) малко след появата си в игра в рамките на една минута Хичо отбеляза първите си 2 гола за Левски.

Разочарованието

В такъв силен сезон твърде трудно би могъл някой да се определи като разочарование. Въпреки това на Милан Коприваров се възлагаха големи надежди, но той не се представи в такава светлина. Копи даде своя принос за успехите на Левски през есента. Тогава вкара 4 гола за шампионата и скъпоценното попадение срещу Оксер, с което "сините" се класираха за групите на УЕФА. Още през първия полусезон изявите на Копи бяха оценявани противоречиво, а през пролетта той определено разочарова.