Отборът на Левски завърши при равен резултат 3:3 втората си контрола в Кипър срещу лидерът в чешкото първенство Виктория Пилзен.

След загубата от Аарау в първия мач в Агиа Напа, днес "сините" отговориха на критиките с 3 попадения във вратата на чешкия тим, който се готви за 1/16-тина финал в Лига Европа с Наполи.

Дебютен гол за Левски отбеляза Стефан Велев, а другото ново попълнение Милен Василев асистира на Жоао Силва за втория гол. Равенството донесе Владимир Гаджев. На вратата като титуляр започна Мишо Иванов, който се отличи с някои добри изяви.

Чешкият тим откри резултата още в 3-ата минута. Дурищ изпревари бранител на границата на наказателното поле, излезе на добра позиция и бе точен за 0:1.

В 20-ата минута Михаил Иванов се намеси отлично, за да спаси втори гол в своята врата, който щеше да падне след удар на Бакош с глава.

Все пак в 36-ата минута Виктория удвои преднината. Голът падна от дузпа и бе дело Лимберски, който излъга Мишо Иванов с изпълнение тип „Паненка". „Сините" пък имаха сериозни претенции към нарушението, извършено от Нуно Пинто.

В 41-ата минута своят първи гол с екипа на Левски отбеляз новото попълнение Стефан Велев. Той отправи прецизен изстрел малко извън наказателното поле, а топката влезе по земя в мрежата за 1:2. Две минути преди края на първата част, Мюлдер пропусна да изведе останалият сам срещу вратаря на гостите Василев след отлична атака.

На почивката Илиан Илиев извади Базил де Карвальо и пусна на негово място Жоао Силва, Пламен Илиев замени Иванов, а Прохазка влезе на мястото на капитана Станислав Ангелов. В течения на мача треньорът на "сините" направи доста промени, като единствено Нуно Пинто и Стефан Велев играха цял мач.

Още в 48-мата минута Левски успя да изравни. Голмайсторът бе Жоао Силва, а асистенцията на на друго ново попълнение - Милен Василев.

В 62-ата минута груба грешка на Прохазка в наказателното поле бе наказана от чехите с трети гол във вратата на „сините", дело на Бакош. Виктория имаше и доза късмет, тъй като Пламен Илиев отрази първия изстрел, но топката се удари в гредата и бе догонена от чешкия футболист, вкарал за 2:3.

Левски изравни за втори път в 69-ата минута. Владимир Гаджев наказа грешка на вратаря на Виктория, пресече подаването му и прати топката в мрежата за 3:3. Две минути по-късно след чудесно центриране на резервата Вутов, Прохазка бе на отлична позиция, но стреля с глава в тялото на вратаря Козачик.

ЛЕВСКИ - ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН 3:3