"Хеттрика, който вкарах, го посвещавам на най-великата публика в България". С тези думи изригна авторът на три гола във вратата на Спартак (Вн) при разгрома на Левски над "соколите" с 5:0. Другите две попадения бяха дело на Дарко Тасевски и Давид Бистрон.

"Чувството да вкараш три гола на "Герена" пред толкова много публика е неописуемо. Радвам се, че ми се даде шанс. Благодарен съм на Емил Велев за гласуваното доверие. Когато влизам съм длъжен да се представям на високо ниво. Няма значение, че съм от Варна. Нямах сантименти. По-добре, че вкарах. Така израствам като футболист и се развивам", допълни младият нападател.

Както е известно, Цачев, който е родом от Варна, успя да реализира още 6 във вратата на Спартак при мача между дублиращите отбори през есента. Левски пък изигра най-добрият си мач като домакин от началото на полусезона.

"Сините" тотално надиграха Спартак (Вн), като преди почивката съумяха да поведат с два гола. Точни бяха след добър пробив и пас на Гаджев Дарко Тасевски в 1-ата минута. След това централният бранител Давид Бистрон вкара втория си гол, откакто е в България, като засече топката след центриране от корнер в 24-ата.

След почивката настъпиха минутите на младата надежда Иван Цачев. Младокът се появи в 65-ата, като успя да се разпише цели 3 пъти в 69-ата, 85-ата и 87-ата минута. С тази победа Левски се върна на върха с две точки преднина пред ЦСКА.