Вратарят на Левски Пламен Андреев записа ново постижение на сметката си след победата с 1:0 над Ботев (Пловдив) на "Колежа". В този мач 18-годишният страж записа 19-а "суха" мрежа през сезона в efbet Лига, а също така това за него бе 8-и пореден двубой без допуснат гол. За последно той инкасира попадение във вратата си в гостуването на Пирин (Благоевград) (1:1), когато Мартин Смоленски му вкара в 45-ата минута.

Така Андреев вече 765 поредни минути - 12 часа и 45 минути, не е инкасирал гол. По този начин младокът влезе в топ 10 на вратарите с най-дълги серии без попадение в историята на българския елитен футбол. Той изпревари на 10-ата позиция бившия страж на "сините" Георги Петков, който през сезон 2015/16 не пуска попадение 748 минути с екипа на Славия. Още по-интересното е, че Пламен е най-младият играч в тази класация, а той има и реален шанс да се изкачи още напред в нея, тъй като серията му още не е завършила.

Пламен Андреев от Левски е вратар №1 в света!

По този показател

Водач по този показател е Стоян Йорданов, който през сезон 1970/71 има 1202 минути без гол с екипа на ЦСКА. На втората позиция е Димитър Иванков от Левски с 1100 минути през 1998/99 и през 1999/2000. На третото място пък се нарежда Румен Горанов с екипа на Локомотив (София) през сезон 1977/78 и своите 1010 "сухи" минути.