Иван Вуцов даде пространно интервю за "24 часа". Бившият футболист и управник коментира редица теми, сред които и тази за легендарния Георги Аспарухов и неговите умения и качества.
Ето какво сподели Вуцов:
"Какво си спомням от евротурнирите през 1965-а? След Юргорден дойде ред на Бенфика, двукратен носител на КЕШ към това време. Естествено, че знаехме какъв отбор са португалците. В София завършихме 2:2, все те повеждаха, а Еузебио ни вкара и двата гола, а ние изравнявахме.
След това не отидохме като обречени в Лисабон. Главно заради Георги Аспарухов. На реванша в Португалия Гунди беше във върхова форма.
Треньор на Бенфика беше прочутият Бела Гутман. Негова е фразата, че Аспарухов е едно черно змийче, което може да ухапе всеки отбор.
Гунди стана един от малцината нападатели по онова време, успял да вкара два гола на Бенфика на собствения им стадион. Паднахме 3:2 и напуснахме турнира.
Помня, че в този мач на Иван Здравков му се събу обувката. Симоес я взе и я хвърли извън терена. Иван се ядоса, взе я и го замери с нея".