Левски победи гостуващия Ботев (Пловдив) с 2:1 в среща от 17-ия кръг на първенството на дублиращите отбори и поведе във временното класиране.

Възпитаниците на Бисер Хаздай стигнаха трудно до победата, а основната причина за това бяха многобройните пропуски, които направиха пред вратата на гостите от Пловдив.

През първото полувреме добри ситуации пропиляха Иван Цачев, Георги Чакъров и Мирослав Иванов, който заедно с вратаря Цветан Димитров бяха единствените футболисти от първия тим.

В 35-ата минута Боян Табаков пък не успя да вкара отсъдената за нарушение срещу Мирослав Иванов в наказателното поле дузпа. В началото на второто полувреме гостите изненадващо стигнаха до гол, след като в 48-та минута резервата Стоян Грънчарски получи пак в наказателното поле и с нисък диагонален удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Левски.

Момчетата на Бисер Хаздай се вдигнаха на щурм и 6 минути по-късно след центриране на Стефан Станчев от дясно, настъпи кратко разбъркване в наказателното поле и Борислав Балджйски отблизо изравни.

До края на мача "сините" отново редуваха пропуск след пропуск, отправиха една дузина удари към вратата на гостите, но топката така и не влизаше във вратата.

В последната 90-та минута късметът се усмихна на Левски, след като Боян Табаков получи топката на 7-8 метра фронтално от вратата и от упор простреля вратата на Ботев.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ 2:1

0:1 Грънчарски 48

1:1 Балджийски 54

2:1 Б. Табаков 90