Днес се навършват точно 10 години, откакто за последно Левски спечели трофей. На 1 август 2009 година тимът, воден от Ратко Достанич, печели трета в историята си Суперкупа на България.

През сезон 2012/13 "сините" бяха близо до спечелване на шампионска титла №27, но злополучният автогол на Димитър Везалов в 74-ата минута прати титлата в Разград.

За последно столичани бяха близо до Купата на България през 2018 година, когато Славия и Георги Петков се оказаха "черна котка". Финалът стигна до дузпи след като редовното време и продълженията завършиха 0:0. При дузпите младоците на "белите" се оказаха по-хладнокръвни и спечелиха осмата си купа на България.

През 2015-а Левски се срина в последните секунди на финала срещу Черно море в Бургас. Антонио Аниете откри в 72-ата минута, но Бакари съумя да изравни във втората минута от добавеното време. Матиа Курьор пък вкара за 2:1 в продълженията и добави национална купа към клубната витрина на "моряците".

Две години по-рано тимът на Николай Митов изпусна да победи и Берое във финала за Купата. Тогава начело на старозагорци беше сегашният треньор на Левски - Петър Хубчев. "Сините" играха с човек по-малко, след като съдията изгони Христо Йовов в края на първото полувреме. Беройци поведоха с 1:0, Илиян Йорданов изравни малко след гола на Мартинс, но четири минути по-късно "зелените" отново излязоха напред в резултата с гол на Елио Мартинс. Десет минути преди края Георги Андонов вкара за 3:1 и финалът изглеждаше решен. Въпреки това "сините" успяха да се доберат до равенството с късни попадения на Жоао Силва и Гари Родригес. При изпълнението на дузпите само Станислав Ангелов успя да отбележи за софиянци, а Иво Иванов, Борислав Стойчев и Елиаш бяха точни за беройци.