Родриго се разигра и имаше възможност да изостри атаката на тима.

Първа възможност за варненци през второто полувреме.

45′

Играта е подновена.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

През първото полувреме гостите играха по-често с топката, като имаха и по-чистите възможности пред вратата на съперника.

На висота беше вратарят на варненци Георги Георгиев, който се отчете с няколко много добри намеси.

Това беше едно от най-силните първи полувремена на Левски от началото на годината, като столичани се настаниха продължително в полето на опонента си и опитваха всевъзможно да стигнат до откриване на резултата.

Марин Петков и Мартин Петков, започнали от първата минута, допринесоха за скоростта в предни позиции за софиянци.

С удари на Панайотов от далечна дистанция и опити за непредвидими, нестандартни отигравания. Така подходиха пък домакините.

Гомеш имаше най-сериозния шанс за Черно море, но го пропиля в средата на полувремето, като бе изведен срещу вратаря на Левски и стреля над вратата.

Бари пропусна от чиста позиция за столичани, а след това и добавка на Атанасов беше спасена от Георгиев.

Така или иначе, въпреки множеството създадени положения, резултатът не беше открит през първите 45 минути.

45′

Почивка.

39′

Силен изстрел на Панайотов от свободен удар!

Над целта.

Бившият футболист на "сините" остана близо до откриването на резултата.

35′

Продължителна атака за Черно море.

Удар на Гомеш!

Над вратата.

В стремежа си да стреля силно, му липсваше необходимата точност.

34′

Опит Родриго да бъде изведен срещу вратаря на Левски с подаване от много далечна дистанция.

Намеса на стража на софиянци.

Опасността е предотвратена.

33′

Изключително емоционален Живко Миланов.

На няколко пъти бе близо до това да разкъса якето си.

Недоволства от пропуснатите шансове пред вратата на съперника.

31′

Валери Божинов е пратен да загрява край страничната линия.

Дали няма да видим промяна още преди почивката и в редиците на "сините"?

29′

Сериозна битка в средата на терена.

Буквално за всяка педя от игрището.

Двата тима се "захапаха".

Все така обаче по-чистите положения са в полза на Левски.

Снимка 526581

25′

Нова ситуация за "сините"!

Три последователни опита Георгиев да бъде преодолян.

Изключително представяне на стража на варненци!

За пореден път спасява тима си.

В последния случай, след добавка на Атанасов.

21′

Смяната е факт.

Гарсия, на мястото на Велев.

20′

Стефан Велев напуска терена.

Получи контузия.

Получава окуражителни думи от треньора си.

Ще бъде официално заменен от Гарсия след минути.

15′

Жълт картон за симулация на Марин Петков.

14′

Нова атака за Левски и поредна отлична възможност за гостите!

Георгиев спасява изстрела към вратата му от близка дистанция!

Страхотна намеса на вратаря на варненци.

12′

Изстрел към вратата на Георгиев!

Той спасява.

Получава се разбъркване.

Футболистите на Левски претендират за игра с ръка на футболист на "зелено-белите" в наказателното поле.

Такава не е отсъдена.

10′

Добре организирана е защитата на столичани.

За момента не е и толкова често изпитвана от съперника.

Без чисти възможности за домакините да стигнат до откриване на резултата.

Снимка 526582

8′

Грешка в защитата на Черно море.

Топката е в притежание на Бари.

Излиза очи в очи с вратаря!

Не успява да го преодолее.

6′

Пробив на Илиев по левия фланг.

Последвалият опит за изстрел на Родриго не е успешен.

Атаката на Черно море е преустановена.

5′

Панайотов се опитва да изведе Гомеш.

Пресечено подаване в последния възможен момент.

Добри действия на "синята" защита.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Минута мълчание, в памет на Иван Василев.

9 Исмаил Иса 89 Андриан Краев

Черно море и Левски се изправят в 19:45 часа на "Тича", в единствения неделен двубой у нас от програмата на 23-ия кръг в efbet Лига.

По традиция двата тима винаги предлагат оспорвани мачове и днес едва ли ще направят изключение. Залогът е запазването на надеждите за място в топ 6, като варненци са в по-добра позиция.

Те заемат седмото място във временното класиране с 29 точки, изоставяйки на пет от шестия ФК ЦСКА 1948, но имат и мач по-малко.

Левски върви осми с 27, но има много трудна програма до края на редовния сезон, която включва мачове с Локомотив (Пловдив), Лудогорец и ЦСКА.

Левски няма да бърза с Боби Цонев

Той надали ще бъде рискуван и в останалите три срещи от редовния сезон

При успех днес варненци ще могат да се похвалят с два поредни успеха над Левски, което не се е случвало никога в историята на сблъсъците помежду им.

Наставникът на домакините Илиан Илиев няма големи проблеми със състава.

Левски следи защитник на Берое

Ще бъде алтернатива на Файсал Рерас

Левски пристига с много трудности във Варна. Столичани ще бъдат без треньора си Славиша Стоянович, който се възстановява от заразяване с коронавирус.

Аут поради контузии са централните защитници Начо Монсалве и Ребин Сулака. Здравко Димитров също не е възстановен. Отборът ще бъде воден от Живко Миланов, който вече влиза в тази роля при загубата от Лудогорец с 0:1.

На теория варненци са фаворити, а и успехът ще има по-висока цена за тях заради възможността да попаднат в първата шестица.

Левски обаче е доказвал, че не е лесен съперник независимо от моментното си състояние.