Българският халф Борислав Цонев направи неофициален дебют за Черноморец (Одеса). Той изигра цял мач за новия си клуб в контролата срещу полския Лехия (Гданск), завършила 0:0.

Двубоят бе разделен на две полувремена от по 30 минути, а първото положение в срещата се откри именно пред бившия футболист на Левски. В петата минута той получи подаване на около 20 метра от вратата, след което стреля, но ударът му премина над вратата. Най-чистата възможност за украинците също дойде след удар на Цонев. В 24-та минута той стреля мощно от наказателното поле, но вратарят на поляците спаси.

След почивката съставите не бяха променени и логично умората си каза думата, което доведе и до липса на сериозни шансове за гол. Очаква се скоро дебют за Черноморец (Одеса) да направи и друг бивш играч на Левски Мартин Петков.