Днес се навършват 52 години от един от най-паметните моменти в българския футбол. На 17 ноември 1968 г, Левски побеждава ЦСКА със 7:2 във Вечното дерби, припомня официалният сайт на вековниците.

В четвъртък става ясно дали Левски ще има достатъчно здрави играчи за ЦСКА

Няма случай на футболист, който тренира навън в нарушение на изискванията та на РЗИ

Ето какво пишат те:

"Преди мача "сините" са лишени от някои титуляри и изостават чувствително от съперника, който е не само лидер в класирането, но и няма загуба след 11 кръга.

Всичко това дава надежди на феновете на "червените", че ЦСКА ще постигне ударна победа, но събитията на терена протичат по съвсем различен начин.

Във 2-та минута мрачните прогнози се сбъдват, когато след удар на големия Петър Жеков топката рикошира в крака на Иван Вуцов и влиза в мрежата. "Червените" предвкусват разгром, но "сините" нямат никакво намерение да наведат глави. Само пет минути след попадението легендарният Георги Аспарухов елегантно преминава Пенев и изравнява. Между 23-та и 24-та минути "Левски" поставя началото на края за ЦСКА в тази среща. Първо Сашо Костов бележи, а веднага след центъра "сините" контраатакуват и с феноменална задна ножица Гунди нацелва напречната греда, а притичалият Янко Кирилов я забива в мрежата. В последната минута на полувремето Борислав Богданов увеличава на 4:1.

Георги Цветков-Цупето: Младите дори и за пари не могат да играят

Легенда на Левски: Младите дори и за пари не могат да играят

"Вярвам, че Славиша Стоянович ще успее в клуба"

През второто полувреме Левски налага тотално волята си. Янко Кирилов бележи между двама бранители, а малко по-късно герой отново е Гунди. Така още в 59-та минута резултатът става 6:1. Аспарухов от дузпа фиксира невероятното дотогава 7:1, оформяйки своя пореден хеттрик за "сините", а минута преди края Атанасов бележи за крайното 7:2 за Левски", припомнят левскарите.