Левски затвърди тенденцията да е най-опасен за противниците си в заключителните 15 минути на двубоите. Сините вкараха на ЦСКА чрез Кристиан Макун в 86-ата минута, а попадението бе под №8 от началото на сезона в този период от срещите. Това означава, че от общо 24-те гола, 1/3 са паднали във финалния отрязък на мачовете. Столичани показват добра успеваемост и в началните 15 минути, когато са вкарали пет попадения.

Централният защитник Кристиан Димитров не е пропуснал минута от старта на кампанията. 27-годишният бранител е бил на терена 1080 минути в 12-те мача, в които вкара две попадения и получи 2 жълти картона. Головете му донесоха шест точки за сините - при победите с по 1:0 над Хебър и Славия. В състава на Левски има още шестима, които са взели участие във всички двубои, но са с по-малко игрови минути - Алекс Колев, Цунами, Майкон, Алдаир, Мустафа Сангаре и Евертон Бала.

Капитанът Вендерсон Цунами изигра 10-ото си дерби срещу ЦСКА. Бразилецът е играчът с най-много участия в Мач №1 у нас от настоящия състав на Левски. В тях тимът записа три победи, 4 равенства и 3 загуби, като във всичките 28-годишният бранител е бил титуляр.

От началото на сезона Левски реализира 24 гола. Шест от тях дойдоха след статични положения, което продължава да държи тенденцията от близо 25% от попаденията на тима. Такова падна и при успеха над ЦСКА, когато Кристиан Макун се възползва от центрирането от корнер на Фабио Лима.

Сините записаха за трети път през сезона победа с 1:0. Това е и единственият резултат, който може да бъде видян повече от веднъж на мач на Левски. Преди успеха над ЦСКА с това цифрово изражение бяха победени Славия и Хебър. Отборът на Станислав Генчев е инкасирал и две загуби с по 0:1 - от Лудогорец и Ботев Пловдив.

Георги Миланов: Върнах всички заплати на Левски