Левски си спомни за един от най-паметните мачове в своята история. На днешната дата се навършват 15 години от паметния мач с италианския Удинезе.

"Сините" обърнаха от 0:1 до 2:1 и дариха феновете си на Националния стадион "Васил Левски" с емоции за цял живот.

Ето какво написаха от клуба на официалния си сайт:

"Днес се навършват 15 години от един от най-паметните мачове в историята на Левски и българския клубен футбол. "Сините" побеждават в София с 2:1 Удинезе и след 0:0 в първата среща се класират за четвъртфиналите от турнира за Купата на УЕФА. През същата година Левски става и първият български отбор, попаднал в групите на Шампионската лига.

Реваншът с Удинезе започва лошо за "сините" и в 22-ата минута топката попада у непокрития Тисоне, който бележи за 0:1.

Десетина минути след това Христо Йовов изпуска от чиста позиция, но това не сломява левскарите и 40-те хиляди по трибуните на "Васил Левски".

Изписват Монсалве днес

Ще почива около месец

Тимът излиза преобразен за началото на второто полувреме. "Сините" оказват натиск и притискат своя съперник в наказателното му поле. При атака отляво на Седрик Бардон в 51-ата минута отбитата топка отива право в Боримиров, който без да се колебае изравнява резултата - 1:1.

12 минути след това Йовов подава към Лусио Вагнер, бразилецът центрира и извисеният над всички Игор Томашич отбелязва с глава скъпоценния гол. Така "Левски" прави един от най-ценните обрати в историята си и се класира сред осемте най-силни тима за Купата на УЕФА."

В Левски тренират дузпи преди мача със Славия

"Сините" имат едно наум, че мачът може да стигне до продължения и изстрели от бялата точка