Атлетико Насионал е първият финалист за Копа Либертадорес. Колумбийският отбор победи бразилския Сао Паоло с 2:1 като домакин във втория мач от полуфинала. Първата среща беше завършила 2:0 също в полза на колумбийците.

Гостите откриха резултата чрез Калиери в 9-ата минута и възкресиха надеждите да стопят пасива си от първия мач. Но само 7 минути по-късно Мигел Борха възстанови равенството, а в 78-ата минута, отново той от дузпа, сложи край на спора. Трябва да се отбележи, че Борха реализира по два гола и в двете срещи.

Бразилците завършиха мача с 9 души. За по два жълти картона бяха отстранени Уелси и Диего Лугано. Това стана в 79-ата минута след втория гол на Борха.

На финала Атлетико ще играе с победителя от двубоя между Бока Хуниорс и Индепендиенте дел Вайе.