Отборът на Дефенсор Спортинг, считан за аутсайдер в тазгодишното издание на турнира за Копа Либертадорес, вече мисли за полуфинал, след като в първа среща от 1/4 финалната фаза на турнира надигра с 2:0 у дома бразилския Гремио.

Двубоят в Монтевидео се разви благоприятно за домакините, които си осигуриха успеха още през първата част с голове на Гонзало Сорондо и Уилиям Мартинес. През втората част уругвайският тим запази преднината си, въпреки, че цяло второ полувреме игра с човек по-малко заради червения картон на Алваро Гонзалес.

В предишния кръг на турнира отборът на Дефенсор Спортинг взе скалпа на друг силен бразилски тим - Фламенго. В Мексико Сити на митичния стадион Ацтека тимът на местния Америка реши да излезе с резервите в мача с бразилския Сантос и извъртя безлично 0:0.

Мотивът за това решение на домакините бе предстоящият мач за първенство на страната с големия съперник Гуадалахара, определен като приоритетен.

В друг мач от четвъртфиналите на турнира с късни голове на Торес и Блас Перес колумбийският Кукута си осигури до голяма степен класиране за следващата фаза, след като постигна чиста победа с 2:0 като домакин над тима на Насионал (Уругвай).