Уругвай започна с победа участието си в квалификациите за Мондиал 2022. "Урусите" надвиха с 2:1 Чили в Монтевидео. В герой се превърна Максимилиано Гомес, който донесе успеха на домакините в продължението на срещата.

Луис Суарес откри резултата с попадение от дузпа в 39-ата минута. Наказателният удар бе посочен след намесата на ВАР. Преди това Феде Валверде удари греда.

Чилийците успяха да изравнят в 54-ата минута. След многоходова атака се разписа Алексис Санчес.

В последните минути на мача Диего Година пропусна да вкара второ попадение. Такова все пак падна във вратата на Чили. Дълбоко в добавеното време Гомес се разписа след лошо отбита от вратаря топка.

Меси герой за Аржентина срещу Еквадор

Ла Пулга вкара единствения гол от дузпа

В друг мач от тази нощ Парагвай и Перу завършиха наравно 2:2. Всичко по-интересно в мача се случи през второто полувреме. По две попадения вкараха Анхел Ромеро и Андре Карийо.

В 52-ата минута Карийо беше оставен непокрит в наказателното поле и с удар от въздуха откри резултата. Четвърт час по-късно Ромеро овладя топката след центрира от десния фланг и безпроблемно я прати в мрежата за 1:1.

"Гуараните" излязоха напред в резултата в 81-ата минута, когато Ромеро се разписа за втори път. Четири минути по-късно Трауко намери Карийо в наказателното поле и нападателят вкара за 2:2.