Срещи от груповата фаза на турнира за купа Либертадорес:

- група 3, трети кръг:
Насионал (Уругвай) - Ривър Плейт (Аржентина) - 3:0
Начело в класирането води Насионал (Уругвай) с 9 точки, следван от Сан Мартин с 6, Ривър Плейт с 3 и Насионал (Парагвай) с 0.

- група 5, четвърти кръг:
Естудиантес (Аржентина) - Депортиво Кито (Еквадор) - 4:0
Начело в класирането е Крузейро (Бразилия) с 10 точки, пред Естудиантес с 6 точки, Депортиво с 5 точки и Университарио Сукре (Боливия) с 1 точка.

Аржентинският Ривър Плейт допусна втора поредна загуба в група 3 на турнира за купа Либертадорес, след като отстъпи с 0:3 като гост на Насионал (Уругвай).
Насионал откри резултата една минута преди почивката чрез Алваро Фернандес.
Домакините направиха 2:0, след като удар на Мондайни бе париран в гредата от вратаря Барбоса, но след това топката удари стража на Ривър Плейт и влезе в мрежата.

Маурицио Викторино направи 3:0 от пряк свободен удар в петата минута на добавеното време.

Гарсия от домакините получи червен картон в 90-та минута.

Национал е начело в групата с 9 точки, следван от Сан Мартин с 6 точки, Ривър Плейт с 3 и Насионал (Парагвай) с 0.

Мауро Босели пък се отличи с хеттрик при победата на Естудиантес (Аржентина) над шампиона на Еквадор Депортиво Кито с 4:0 в мач от 4-ия кръг в група 5.
Босели бе точен в 4, 24-та и 68-та минута, а едно попадение в 44-та добави Енцо Перес.

Естудиантес е на второ място в класирането с 6 точки актив, с 4 по-малко от лидера Крузейро.