Аржентина и Парагвай не се победиха в световна квалификация от зона Южна Америка.

Сблъсъкът между двата тима в Буенос Айрес завърши при резултат 1:1.

Гостите първи откриха резултата от дузпа в 21-ата минута. Лукас Мартинес спъна нахлуващият на скорост Мигел Алмирон, а съдията без колебание посочи бялата точка. Анхел Ромеро изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

Серхио Ромеро може да се завърне в Аржентина

Доста вероятно е от Юнайтед да се съгласят да пуснат без финансови претенции 33-годишния страж

Аржентина реагира бързо и зареди атаки към вратата на съперника. В 41-ата минута резултатът бе изравнен. Джовани Ло Селсо центрира от корнер и Николас Гонзалес вкара с глава за 1:1.

В Аржентина празнуват: Футболът се завръща!

Постепенно всички останали първенства също ще бъдат подновени

В 58-ата минута домакините вкараха втори гол, който обаче не бе зачетен. Меси завърши успешно многоходова комбинация, но след намесата на ВАР се оказа, че в хода на атаката е имало извършено нарушение и голът бе отменен.

Меси герой за Аржентина срещу Еквадор

Ла Пулга вкара единствения гол от дузпа

Аржентина остава начело със 7 точки в актива си. Парагвай пък се намира на 4-ото място във временното класиране.