Шампионатният мач Химнасия - Бока Хуниорс от аржентинското първенство е бил прекратен на полувремето заради заплахи, отправени към главния съдия, съобщи Франс прес.

Арбитърът Даниел Хименес е получил директни заплахи от боса на Химнасия Хосе Муньос и от друг човек от неговото обкръжение, съобщава вицепрезидентът на Бока Хуниорс Хосе Помпилио. Думите му бяха потвърдени от капитана на Бока Мартин Палермо, но напълно отречени от Муньос.

Мачът се игра в Ла Плата, на 57 км. от Буенос Айрес и до момента на неговото прекъсване резултатът бе 1:0 за домакините.

В официално съобщение Хосе Муньос призна, че е посетил арбитъра на почивката между двете полувремена, но отрече да е упражнявал натиск върху него. Той допълни, че само е искал да се прояви повече разбиране по време на срещата към треньора на неговия отбор Педро Тролио, преживяващ труден период в живота си покрай своя баща. "Полицаите бяха свидетели на разговора ми с него", допълни президентът на Химнасия.