Бразилската легенда Ромарио отбеляза своя гол номер 999 при победата на неговия тим Вашко да Гама над Фламенго с класическото 3:0.

Голямото желание на световния шампион от САЩ'94 беше да постигне своята цел от 1000 попадения именно на "Маракана", както през 1969 година направи великият Пеле, но за негово и на феновете съжаление той не успя.

През първото полувреме 41-годишният нападател беше незабележим на терена. През втората част обаче "Рибата" показа на какво е способен и в 68-ата минута отбеляза 999-ия си гол. След попадението около 45 хиляди запалянковци изпълнили трибуните аплодираха бурно своя идол.

Бразилската легенда беше близо до желаното постижение, но негов удар беше избит със сетни усилия от вратаря на гостите Бруно. Следващият шанс на Ромарио да отбележи своя гол номер 1000 е в сряда срещу Американо.