С хеттрик на Ромарио Вашку да Гама победи с 4:1 Мадурейра в мач от първенството на щата Рио де Жанейро.

Трите попадения приближиха 41-годишната легенда само на пет попадения от неговия гол №1000 в кариерата.

Муригури откри за Мадурейра в 35-ата минута, но в 57-ата Амарал изравни. В 64-ата минута Ромарио засече с глава центриране на Абеди за 2:1 за Вашку да Гама. Четири минути по-късно отново той покачи на 3:1 от непосредствена близост. Хеттрика си нападателят оформи в 77-ата минута от дузпа.

В бразилските медии вече започнаха и коментарите къде би било най-добре Ромарио да вкара своя гол №1000.

"Най-добре е да го направя на "Маракана", заяви по този въпрс самият Ромарио.

Нападателят обяви, че след като отбележи юбилейното попадение смята да сложи край на състезателната си кариера.