Ромарио вкара два гола за победата на Вашку да Гама с 4:0 над гостуващия Гремио и изпрати тима си на върха на класирането след петия кръг на бразилското футболно първенство.

Тимът събра 11 точки, колкото Ботафого и Коринтианс, но е лидер с най-добра голова разлика. Ромарио пък вече има 1002 попадения в 23-годишната си кариера като футболист.

Ветеранът откри след четвърт час игра от дузпа. Андре Диас удвои малко преди почивката. В началото на втората част Ромарио направи резултата класически, а в 64-ата минута Абеди оформи крайното 4:0.

Гремио не успя да се противопостави на домакините без част от основните си футболисти, които получиха почивка преди финала за Копа Либертадорес срещу Бока Хуниорс в сряда.

Ботафого остана без загуба, след като измъкна 1:1 като гост на Палмейрас. Пауло Серджо изведе домакините напред след малко повече от половин час игра, но Андре Лима изравни 17 минути преди края. Коринтианс остана трети след успех с 2:1 като гост на Америка с поведен гол на Александре Силвейра в 75-ата минута.

Парана пропусна възможността да поведе в класирането, след като пропиля аванс от 3:0 до 16-ата минута и в крайна сметка завърши 4:4 при гостуването си на Наутико. Грандът Сантос пък се свлече до предпоследното място, след като загуби с 0:1 като гост на Интернасионал.