41-годишният ветеран Ромарио направи повторен дебют за Вашку да Гама, но тимът му загуби с 1:2 като гост на Америка в двубой от поредния кръг на бразилското първенство, щата Рио де Жанейро.

Нападателят влезе като резерва през второто полувреме, но не успя да помогне на отбора си да избегне поражението. Хуниор Баяно и Андре Гомес бяха точни за Америка през първата част, почетното попадение за Вашку да Гама бе дело на Андре Диас.

В класирането домакините имат 7 точки, а тимът на Ромарио е с 6. Фламенго е начело без загуба до момента и с 9 точки.

Припомняме, че в петък ФИФА разреши на Ромарио да играе за Вашку да Гама, за да даде надежда на бразилеца, че ще успее да реализира своя гол номер 1000, от който го делят още 13 попадения.

По този начин Световната футболна централа заобиколи правилото, според което един играч няма право да играе за повече от два клуба в рамките на една година. Ромарио вече се състезава за ФК Маями в САЩ и за Аделаида Юнайтед в Австралия.

В щата Сао Пауло Сао Каетано победи Ювентус с 2:0 и се изравни по точки на върха в класирането със Сантос . Сао Каетано има 16 точки от 7 мача, колкото и непобеденият досега тим на Сантос. Последният обаче е с мач по-малко, а на 14-ти февруари играе с Америка.

Сао Пауло се доближи до лидерите, след като победи с 3:0 Сао Бенти и има актив от 15 точки. С по 14 точки за отборите на Брагантино, Паулиста и Нороесте. В другите срещи Палмейрас загуби с 0:1 от Итуано и вече четвърти мач няма победа. Сертаозиньо се наложи над Гуаратингета с 2:1 и записа първи успех от седем срещи.