Ривър Плейт губеше с 0:1 и бе с човек по-малко след края на първото полувреме, но стигна до равенството 1:1 с Лига де Кито (Екдадор) в мач от група 6 на турнира за Копа Лиобертадорес. Гремио, друг тим сочен за фаворит за трофея преди началото на турнира, загуби с 0:1 от Депортес Толима (Колумбия) в група 3.

Тези резултати продължават лошата серия на фаворитите таз седмица, след като Бока Хуниорс загуби с 0:2 от Толука в сряда, а Интернасионал отстъпи с 0:3 на Велес Сарсфийлд (Аржентина). Ривър успя да стигне до точката срещу Лига де Кито, въпреки че игра на 2800 м надморска височина.

Енрике Вера в 15-та минута изведе домакините напред в резултата, а Ернесто Фариас в 54-та изравни. Рубенс Самбуеса от Ривър Плейт напусна терена след червен картон в 40-та минута заради грубо нарушения срещу Вера, а в 50-та и домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Луис Ескалада.

Четири минути по-късно гостите стигнаха до изравнителния гол. Лига де Кито и Ривър Плейт, които завършиха мача с общо 9 жълти и 2 червени картона, са на второ и трето място в класирането с по четири точки, а лидер е Каракас с 6 точки и мач по-малко. В група 3 Толима изненадващо се наложи над Гремио, шампион в турнира през 1983 и 1985 година.

Хорхе Перласа в 34-та минута донесе успеха на своя тим. Уругвайският Дефенсор Спортинг с два късно гола стигна до победата с 2:1 като гост над Депортиво Пасто (Колумбия) в среща от група 8. Пасто, който игра пред 4000 зрители на собствения си стадион, имаше повече шансове за гол през първото полувреме и логично отри резултата чрез Карлос Родас в 26-та минута.

Гостите стигнаха до успеха в последните 10 минути с попадения на Карлос Моралес в 80-та и Диего де Соуса в 90-та. Главният съдия от Перу Виктор Уго Ривера показа четири червени картона - по два за всеки отбор. В класирането Дефенсор има 6 точки, три по-малко от лидера Сантос от Бразилия. Химнасия Ла Плата е на трето място с 3, а Пасто няма спечелена точка след първите три мача.