Изпадналият в криза отбор на Ривър Плейт изненадващо спечели аржентинското дерби- Суперкласико в тазгодишната Апертура. В среща от 13-ия кръг Ривър удари с 2:0 Бока Хуниорс и попречи на вечния си съперник да излезе начело в класирането.

Радамел Фалкао откри резултата в 23-ата минута, а Ариел Ортега удвои десет минути по-късно от дузпа за радост на феновете на Ривър, които преобладаваха сред 50-те хиляди на стадион Ел Монументал.

Тази победа увеличи актива на Ривър Плейт на 19 точки, с които те се нареждат на 7-о място. Бока остава 2-а с 23 точки, с 2 по-малко от водача Естудиантес, който по-късно тази нощ приема Архентинос Хуниорс.

Това е 60-а победа за Ривър Плейт в 180-те мача в дербито. 56 от двубоите са завършили наравно, а победите за последния местен клуб на Диего Марадона са 64.
Бока влезе в мача като фаворит и в началото на срещата имаше надмощие. Поставеният под напрежение треньор на конкурента- Даниел Пасарела, също заложи на изключително офанзивна тактика. В 23-ата минута Фернандо Белуши стреля, топката се отби в гредата и попадна в Радамел Фалкао, който с левия крак я прати в мрежата.

Пет минути по-късно вратарят на Бока Хуниорс Мануел Каранта спаси удар от фаул на Ортега, но още пет по-късно от дузпа Ривър удвои аванса си. Нарушението беше отсъдено заради събаряне на Диего Буонаноте от Габриел Палета.

Всъщност вратарят отби първия удар на Ортега, но съдията Ектор Балдаси нареди второ изпълнение заради навлизане на играчи на Бока на терена.