Ривър Плейт отпадна от турнира "Копа Либертадорес", след като допусна загуба с 1:3 от венесуелския тим на Каракас и изгуби всякакви шансове да се класира в следващата фаза на надпреварата.

След 1:1 до почивката, Хабисон Ескобар вкара два гола и направи 3:1, като този резултат елиминира аржентинците от състезанието. Домакините, които играха доста по-концентрирано, откриха резултата в 16-ата минута чрез Хосе Мануел Рей. В 24-ата минута обаче Ривър изравни
чрез Ернесто Фариас.

Сантуш пък продължава победния си ход, след като се наложи с 2:0 над Дефенсор Спортинг в среща от 5-ия кръг в Група 8. Резултата откри Марко Аурелио в 68-ата, а в 82-ата минута Зе Роберто оформи крайния резултат.

Пето поредно поражение претърпя колумбийският дебютант Депортиво (Пасто), като този път с 0:2 на собствен терен от Химнасия (Ла Плата) (Аржентина). В 15-ата минута Рене Росеро си заби автогол, а в 70-ата Серхио Леал удвои аванса на аржентинците. Джамел Рамос от домакините беше изгонен с червен картон в 75-ата минута.