Хуан Роман Рикелме отбеляза и двата гола за победата на Бока Хуниорс над Расинг с 2:1 в мач от 17-ия кръг на аржентинското футболно първенство.

Рикелме откри резултата от дузпа в 40-та минута, отсъдена за спорно нарушение на Милиори срещу Лусиано Фигероа. В добавеното време на първата част обаче Франко Соса надскочи двама защитници на домакините и с удар с глава изравни резултата.Точно след час игра Рикелме отново взриви трибуните на Бонбонера, отбелязвайки от воле и осигурявайки трите точки за Бока. След попадението бившият аржентински национал пробяга повече от 50 метра, за да събере овациите на зрителите.

Тигре надделя над Ривър Плейт с 3:1 и запази надежди за титлата, изоставайки само с две точки от Бока Хуниорс. Парагвайският нападател Сантяго Салседо вкара от свободен удар във втората минута и изведе гостите напред в резултата. Още до почивката обаче домакините обърнаха развоя на двубоя с две попадения на Карлос Луна в 26-та и 45-та минути.

Ривър Плейт доминираше през втората част, но не само, че не стигна до изравнителен гол, но и получи трето попадение в мрежата си. Кристиан Бардаро прехвърли вратаря Даниел Вега в петата минута на добавеното време. Веднага след това Бардаро бе отстранен от игра, тъй като съблече фланелката си и за това получи жълт картон, който бе неговият втори в мача.

Ланус излезе на трета позиция на четири точки от Бока след успеха с 2:1 над Арсенал Саранди.

Мачът на четвъртия в класирането Сан Лоренсо като гост на Уракан бе прекратен в 16-та минута при 1:0 за домакините заради проливен дъжд и ще се доиграва.

минута при резултат 1:0 заради проливен дъжд

Начело във временното класиране е Бока Хуниорс с 35 точки, пред Тигре - 33, Ланус - 31, Сан Лоренсо - 30, Нюелс Олд Бойс - 28, Велес - 26 и други.