Отборът на Расинг спечели Суперкупата на Аржентина за пръв път в историята си. В спора за трофея тимът от Авеянеда надделя с 2:1 над гранда Бока Хуниорс. Двубоят се игра на стадион "Хаза бин Зайед" в Ал Аин в Обединените арабски емирства.

В герой за Расинг се превърна Гонсало Пиови, който вкара победния гол от дузпа в 98-мата минута. Главният съдия Фернандо Рапайини отсъди наказателния удар за игра с ръка на Агустин Санчес в собственото му наказателно поле.

Преди това символичните домакини от Бока поведоха с гол ветерана Факундо Ронкалия, който се разписа със зрелищен удар от воле в 17-ата минута. Само три по-късно обаче Йохан Карбонеро изравни за Расинг, надбягвайки бранителите на тима от Буенос Айрес при една контраатака.

Двубоят за Суперкупата на Аржентина се провежда от 2012 година насам, но за пръв път се състоя извън пределите на страната.