Мач от аржентинското първенство бе прекратен за втора поредна седмица.

Инцидентът станал на стадион "Сементерио де лос Елефантес" в Санта Фе (на снимката)  на срещата Колон - Велес Сарсфилд. От началото на първенството, от което изминаха 7 кръга, прекратени са били общо 3 мача, уточнява Датаспорт.

Колон водел с 1:0 на Велес Сарсфилд, когато в 42-та минута страничният съдия Орасио Ереро бил улучен със запалка, хвърлена от трибуните. Служителят в черно загубил съзнание за няколко секунди, свидетелства журналист от в. "Ла Насион". Главният арбитър Саул Лаверни решил да избегне евенутални други рискове и прекратил мача, подкрепен от всички футболисти на терена.

Запалянкото, ударил страничния съдия, бил посочен от публиката и арестуван.

Подобен инцидент имаше и в предишния кръг, когато мачът Химнасия - Бока Хуниорс бе прекъснат на полувремето заради заплахи, отправени от към главния съдия. И тогава, както и сега, футболистите от домакинстващия отбор водеха в резултата, но накрая пострадаха, без да имат пряка вина. Преди седмица прекъсването на срещата би заради президента на Химнасия Хосе Муньос, а сега - заради привърженик на Колон.