Палмейрас завърши с победа една ужасна седмица, след като победи с 2:1 Интернасионал в мач от II кръг на бразилското първенство.

Клубът раздразни феновете си, след като увеличи с 1/3 цената на билетите за мачовете на тима и срещата бе посетена от едва 10 116 зрители, по-малко от половината капацитет на стадиона.

Нападателят Клебер бе изваден от треньора Вандарлей Люксембурго, заради грубо нарушение на острието по време на тренировка, след което резервен играч се оказа с изкълчен глезен.

Чилийският плеймейкър Хорхе Валдивия бе замесен в два ключови момента в срещата, след като бе съборен за фаул довел до червен картон за Единьо от Интернасионал, а след това спечели и дузпа, която донесе победата на Палмейрас.

Единьо, който получи червен картон в 21-ата минута, обвини Валдивия в преиграване на ситуацията: „Аз го фаулирах, но той преувеличи сериозността на нарушението."

Бившето крило на националния отбор Денилсон изведе Палмейрас напред, но Индио с глава изравни в добавеното време на първата част. Победата на домакините дойде в 60-ата минута, когато Алекс Минейро се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Андрес Ороско срещу Валдивия.

Интернасионал завърши мача с 9 души, след като аржентинският халф Педро Гинасу бе изгонен в 75-ата минута за втори жълт картон.

Гало пък стана вторият треньор в първенството, който си подава оставкатав рамките на една седмица, след като Фигейрензе победи Коритиба с 2:1. „Отборът има едни идеи за играта, а аз имам други", заяви специалистът. Първата треньорска глава падна през миналата седмица, когато Атлетико Минейро уволни Жениньо.

Шампионът Сао Пауло направи 1:1 като гост на Атлетико Паранаензе и по този начин спечели първата си точка от началото на шампионата, въпреки че излезе с резервните футболисти. Титулярите получиха почивка преди реванша с Флуминензе за Копа Либертадорес.

Клебер Перейра вкара хеттрик и помогна на Сантос да победи новака Ипатинга с 4:0, докато Крузейро и Наутико са единствените отбори с пълен актив от 6 точки в първите два кръга. Крузейро победи с 1:0 Ботафого, а Наутико се наложи с 2:0 над Флуминензе.