Насионал се класира на 1/8-финалите в Копа Либертадорес, след равенство 1:1 срещу Универсидад Сан Мартин. Трикратният победител в турнира започна силно, търсейки бърз гол във вратата на перуанците. Насионал имаше преднина от 2:1 в първия мач, игран в уругвайската столица Монтевидео.

Първото полувреме премина под диктовката на уругвайците, които имаха няколко изгодни положения да открият резултата. През втората част инициативата беше поета от перуанския шампион, но му липсваше творчество в предни позиции.

Заплахата за вратата на Сан Мартин се овенча с гол в 73-ата минута. Аржентинският нападател на гостите Маркос Мондиани прати кълбото в мрежата след серия от рикошети в наказателното поле.

Перуанците все пак избегнаха загубата с изравнително попадение две минути преди края на редовните 90. Гонсало Лудуена изпълни технично пряк свободен удар и не остави шанс на стража на гостите.

В добавеното време Анхел Моралес от Насионал можеше да вкара победен гол, но добрата намеса на вратаря на Сан Мартин го лиши от това.