Лионел Меси отново бе с основна заслуга за националния отбор на Аржентина. Звездата на Барселона спаси тима от загуба срещу Уругвай в контрола, играна в Тел Авив.

Срещата завърши 2:2, като мегазвездата на световния футбол изравни в от дузпа в добавеното време на мача.

Селекционерът на Бразилия: Меси ми каза да млъквам

Аржентинецът донесе успеха над "селесао"

В 34-тата минута "гаучосите" поведоха с първия си точен удар. Луис Суарес отклони центриране към Едисон Кавани, който отблизо откри резултата с 50-ия си гол за националния отбор.

Пет минути след това гол на Дибала бе отменен заради игра с ръка.

Лео Меси се завърна в игра за Аржентина и донесе успеха над големия съперник Бразилия

1:0 за "гаучосите" в Саудитска Арабия

Аржентина натисна след почивката и в 63-ата минута Агуеро изравни, засичайки центриране от фаул на Меси за 1:1. Само пет минути по-късно Луис Суарес отново изведе Уругвай напред след добро изпълнение на пряк свободен удар.

В даденото от съдията продължение на мача Аржентина получи дузпа, която бе превърната в гол от Меси - негов 70-ти с екипа на националния отбор.