Мексико - Коста Рика е втората полуфинална двойка на първенството в зона КОНКАКАФ "Голд къп", след като двата отбора разгромиха своите съперници на четвъртфиналите.

Макар и без наказания си треньор Хавиер Агире мексиканците сразиха Хаити с 4:0, като отбелязаха по два гола във всяко от двете полувремена.

Мигел Сабах отбеляза два от головете (23 и 63 минути), а Джовани дос Сантос се отличи с гол (42) и две асистенции. Последното попадение бе дело на Пабло Барера (83).

Коста Рика пък прегази Гуаделупе с 5:1. Тук с две попадения се отличи Алваро Саборио (16 и 71 минути). Разписаха се още Борхес (3) Анди Ерон (47) и Ерера (89), а почетния гол за Гуаделупе вкара Алфонс (64).

Четвъртфинални срещи на първенството на Северна, Централна Америка и Карибския басейн (КОНКАКАФ) Голд Къп:

Коста Рика - Гуаделупе - 5:1
голмайстори: 1:0 Борхес 3, 2:0 Алваро Саборио 16, 3:0 Анди
Ерон 47; 3:1 Алфонс 64; 4:1 Алваро Саборио 71, 5:1 Ерера 89

Мексико - Хаити - 4:0
голмайстори: 1:0 Мигел Сабах 23, 2:0 Джовани дос Сантос 42,
3:0 Мигел Сабах 63, 4:0 Пабло Барера 83