Аржентинският Ланус очаквано победи с 3:1 у дома Данубио (Уругвай) с 3:1 в мач от втора група от турнира за Копа Либертадорес. Агустин Пелетиери откри резултата в полза на Ланус още в 9-та минута с удар от наказателното поле, а Леонардо Абеленда изравни от свободен удар в 37-ата минута.

След близо 1 час игра Лаутаро Акоста даде аванс на аржентинския отбор след центриране на Хосе Санд. Три минути преди изтичане на редовното време Санд отбеляза третото попадение за Ланус.

В среща от четвърта група 2 гола през второто полувреме на Густаво Васайо донесоха победата на перуанския Сиенсиано срещу Насионал (Уругвай) с 2:1. Васайо се разписа в 53-ата и 67-ата минути на стадиона в Куско, който се намира на 3300 метра надморска височина. Почетният гол за Насионал бе дело на Маурисио Викторино 2 минути преди края на мача.