Венецуелският Каракас постигна изненадваща победа с 1:0 като гост на аржентинския фаворит Ривър Плейт в среща от втория кръг на шеста предварителна група от турнира "Копа Либертадорес".

Нападателят на гостите Иван Веласкес вкара единствения гол в срещата още в 10-та минута. Ниско центриране отляво беше пренасочено от Уилсън Карпинтеро към колумбийския футболист и той разстреля вратаря с шут от около шест метра.

В герой за Каракас се превърна стражът Хавиер Тойо, който буквално отчая играчите на Даниел Пасарела. Тойо показа невероятен рефлекс точно преди полувремето, когато с плонж изби удар с глава на Нелсон Ривас от няколко метра.

В 47-ата минута вратарят парира шут на Ернесто Фариас, топката попадна у Виктор Сапата, но той не успя да я вкара в оразнената врата. Гредите също помогнаха на два пъти на венецуелския отбор след удари на Фариас и Марко Рубен.

В таблицата Каракас води с 6 точки от два мача, а Ривър Плейт и Лига де Кито от Еквадор имат по три. Коло Коло започна с две поражения.

Адалберто КуелярВ Група 7 Боливар (Боливия) загуби тежко гостуването си на Сиенсиано (Перу) въпреки, че поведе в резултата след попадение на Адалберто Куеляр в 16-та минута.

Мачът се игра на 3400 метра височина в Куско и силите на гостите започнаха да се изчерпват през втората част. Мигел Мосто изравни в 63-ата минута, а пет по-късно Марино изведе домакините напред от дузпа. Междувременно Рубен Мелгар от състава на гостите получи втори жълт картон и беше изгонен като това окончателно разби играта на Боливар.

В 79-ата и 82-ата минута Мосто и Марино отбелязаха вторите си голове в срещата, а крайното 5:1 оформи Хайме Руис в 88-ата минута.

В класирането води аржентинският Бока Хуниорс с 4 точки, Боливар има също толкова, а с една по-малко зад лидерите са Сиенсиано и Толука.