Бразилският Интернасионал спечели Копа Либертадорес като завърши 2:2 като домакин на сънародниците си от Сао Пауло. В първия мач обаче футболистите на Интернасионал постигнаха победа като гости с 2:1 и това им донесе най-престижния южноамерикански трофей с общ резултат 4:3.

Домакините на два пъти излизаха напред в резултата, но остана с човек по-малко в 67-та минута и гостите се хвърлиха напред. Силите им обаче стигнаха само за изравняване минути преди края.

Нападателят Тинга реализира за 2:1, но веднага след това беше изгонен от съдията Хорасио Елисондо с втори жълт картон. Ленилсон изравни в 84-та минута, а след това вратарят Клемер спаси Интернасионал от рисковани продължения с две великолепни намеси. Това е първа Копа Либертадорес в историята на Интернасионал.

Фернандао откри резултата през първото полувреме, но малко след почивката Фабао изравни за 1:1.  В началото на мача отборът на Сао Пауло, трикратен носител на Копа Либертадорес, беше по-активният, но Клемер успя да се справи с изстрел на Данило.

Наложи се и прекратяване на срещата за около пет минути, тъй като темпераментните зрители запалиха факли по трибуните и димът от тях се смъкна на игрището. В 30-та минута Жорже Вагнер центрира в наказателното поле от пряк-свободен удар, вратарят Рожерио Сени изтърва топката и Фернандао се възползва от грешката му като вкара за 1:0.

Точно преди почивката резултатът можеше да стане 2:0, но удар с глава на Индио срещна напречната греда. В 51-та минута Сао Пауло изравни след неуспешен опит за изкуствена засада на домакините. При центриране Фабао остана непокрит и направи 1:1 като чукна топката между краката на Клемер.

Гостите притиснаха съперника си, но вместо да поведат, получиха гол в собствената си врата. Сени отрази добър удар с глава на Фернандао, но нападателят овладя отново топката и бързо центрира към Тинга, който не пропусна.

Радостта от гола обаче струва скъпо на нападателя, който в еуфорията си вдигна фланелката си и показа тениска с надписа "Благодаря, Исусе" и съдията Елисондо му показа втори жълт картон. Същият рефер ще бъде запомнен с това, че изгони френската звезда Зинедин Зидан на финала на Мондиал 2006.

В 85-та минута влезлият като резерва Ленилсон изравни и изправи на нокти публиката на Интернасионал. Сао Пауло се хвърли да търси трети гол, но Клемер първо изби в корнер удар с глава на Алекс Диас в 89-та минута, а след това спаси още едно положение.